Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do
Producenci
Promocje

Ortezy na Halluxy/ Haluksy

Haluks to wada, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku. Zdaniem specjalistów jest to wada zwyrodnieniowa, która negatywnie wpływa na jakość życia, ale przy właściwie dobranej ortezie na haluksy możliwe jest odwrócenie negatywnych skutków lub zatrzymanie postępów choroby. Początkowo dotyczy głównie utrudnieniu w dobrze obuwia i stopniowej utraty estetyki wyglądu stóp, co jest szczególnie dotkliwe dla kobiet, jednakże z czasem może również prowadzić do dolegliwości bólowych. Powstawanie haluksów nie wiąże się z szybką i natychmiastową reakcją, ale długotrwałym procesem, na który ma wpływ kilka czynników. Do najczęściej pojawiających się należą:

 • nadwaga
 • niewłaściwie dobrane obuwie
 • stojący tryb życia
 • obuwie na wysokim obcasie
 • uwarunkowania genetyczne

Wada zwyrodnieniowa powstała w wyniku ucisku, prowadzi do zniekształceń, które na pewnym etapie można skorygować bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. Ortezy na halluksy dostępne w naszej ofercie można dopasować do zaawansowania deformacji i stosować jako działanie zapobiegawcze. Nie ma reguły, że noszenie właściwie wyprofilowanego i wygodnego obuwia chroni paluch przed koślawieniem, dlatego tym bardziej warto wdrożyć możliwości polecane przez specjalistów.

Jaką ortezę na haluksy wybrać?

Stosowanie ortezy na haluksy zanim dojdzie do bolesnej deformacji może stosować każdy, jednakże przed wykorzystaniem konkretnej metody leczenia warto skonsultować się ze specjalistą, który przyjrzy się stopie i zaproponuje rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pacjenci we wczesnym rozwoju zwyrodnienia mają dostęp do:

 • osłonki na haluksy – mają za zadanie ochronić miejsca dotkniętych zwyrodnieniem
 • separatory i kliny – ich budowa umożliwia ustawienie palca w prawidłowej pozycji, by odseparować palce
 • peloty – to specjalne żelowe poduszki, których zadaniem jest właściwie usytuowany rozkład ucisku na stopę.
 • Orteza na haluksy ma pomóc w całkowitej korekcji lub w poprawie codziennego funkcjonowania. Przy lekkim zaawansowaniu palucha koślawego nawet niewielki amortyzator i odpowiednie ćwiczenia pomagają w zahamowaniu postępów zwyrodnienia. Jeśli jednak haluks jest bardzo widoczny, dzięki odpowiednio dopasowanej metodzie można skutecznie wpłynąć na dalszy rozwój choroby i przeciwdziałać przewlekłemu bólowi, który nasila się wraz z postępami skrzywienia.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl