Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Promocje
CrossX Zestaw Gum do ćwiczeń Power Band
CrossX Zestaw Gum do ćwiczeń Power Band
111,00 zł 95,00 zł
szt.
CrossX  zestaw gum Mini Band loop
CrossX zestaw gum Mini Band loop
32,00 zł 25,00 zł
szt.
CrossX Zestaw Roller do masażu | Lacrosse | Duo Ball
CrossX Zestaw Roller do masażu | Lacrosse | Duo Ball
80,00 zł 59,00 zł
szt.
Elastyczne usztywniacze nadgarstków CrossX
Elastyczne usztywniacze nadgarstków CrossX
25,00 zł 20,00 zł
szt.
Skakanka treningowa CrossX jump rope 07
Skakanka treningowa CrossX jump rope 07
40,00 zł 20,00 zł
szt.

Usztywniaczne nadgarstków

Problemy ze stawami pojawiają się z wielu różnych powodów, niezależnie od wieku. W dzisiejszych czasach, gips nie jest jedyną metoda na ustabilizowanie stawu, ponieważ coraz częściej wykorzystuje się w tym celu usztywniacze do nadgarstków. Cechują się one bardzo dużą skutecznością podczas rehabilitacji, dlatego też ich popularność nieustannie rośnie. Stabilizatory unieruchamiają staw w pozycji funkcjonalnej, co daje możliwość wykonywania pełnego ruchu w stawach śródręczno-paliczkowych i między-paliczkowych. Wykorzystuje się je między innymi w przypadku osób z zespołem cieśni nadgarstka, czy też z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Usztywniacze nadgarstków - na problemy ze stawami

Elastyczne i komfortowe usztywniacze stosuje się w łagodnych urazach zarówno nadgarstka, jak i kciuka. Odnajdą się one w profilaktyce przeciążeń nadgarstka, chroniąc go jednocześnie podczas aktywności zawodowych i sportowych. Spełnią swoją rolę również w przypadku reumatyzmu, ponieważ pomagają one utrzymać naturalną temperaturę ciała, poprawiając jednocześnie krążenie, zmniejszając dolegliwości bólowe oraz umożliwiając o wiele szybsze leczenie różnego rodzaju urazów.

Gdzie jeszcze sprawdzą się usztywniacze nadgarstków?

W przypadku nieco poważniejszych urazów, usztywniacze nadgarstków wykorzystywane są w dalszych etapach leczenia, przykładowo po zdjęciu gipsu. Ręka po jego długotrwałym noszeniu może być słaba, a co za tym idzie - o wiele bardziej podatna na różne przeciążenia i uszkodzenia. Aby więc skutecznie zabezpieczyć kończynę przed występowaniem powikłań, warto zastosować tego typu zaopatrzenie ortopedyczne. Warto również wiedzieć, że dobór odpowiedniego usztywniacza uzależniony jest od kilku czynników, takich jak m.in.: rodzaj złamania, stan ręki po zdjęciu gipsu, jak również od tego, w jakich sytuacjach usztywniacz będzie używany w przyszłości.

Niewątpliwym atutem usztywniaczy jest stabilizacja nadgarstka oraz możliwość prowadzenia dalszej rehabilitacji, bez przeszkód w bezproblemowym funkcjonowaniu w życiu codziennym. Dzięki ich wykorzystaniu można poradzić sobie z problemami z nadgarstkiem, jednak każdy przypadek warto w pierwszej kolejności skonsultować z lekarzem, który będzie w stanie ocenić stan stawu oraz zaproponować wdrożenie odpowiedniego leczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl