Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Usztywniaczne nadgarstków

Problemy ze stawami pojawiają się z wielu różnych powodów, niezależnie od wieku. W dzisiejszych czasach, gips nie jest jedyną metoda na ustabilizowanie stawu, ponieważ coraz częściej wykorzystuje się w tym celu usztywniacze do nadgarstków. Cechują się one bardzo dużą skutecznością podczas rehabilitacji, dlatego też ich popularność nieustannie rośnie. Stabilizatory unieruchamiają staw w pozycji funkcjonalnej, co daje możliwość wykonywania pełnego ruchu w stawach śródręczno-paliczkowych i między-paliczkowych. Wykorzystuje się je między innymi w przypadku osób z zespołem cieśni nadgarstka, czy też z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Usztywniacze nadgarstków - na problemy ze stawami

Elastyczne i komfortowe usztywniacze stosuje się w łagodnych urazach zarówno nadgarstka, jak i kciuka. Odnajdą się one w profilaktyce przeciążeń nadgarstka, chroniąc go jednocześnie podczas aktywności zawodowych i sportowych. Spełnią swoją rolę również w przypadku reumatyzmu, ponieważ pomagają one utrzymać naturalną temperaturę ciała, poprawiając jednocześnie krążenie, zmniejszając dolegliwości bólowe oraz umożliwiając o wiele szybsze leczenie różnego rodzaju urazów.

Gdzie jeszcze sprawdzą się usztywniacze nadgarstków?

W przypadku nieco poważniejszych urazów, usztywniacze nadgarstków wykorzystywane są w dalszych etapach leczenia, przykładowo po zdjęciu gipsu. Ręka po jego długotrwałym noszeniu może być słaba, a co za tym idzie - o wiele bardziej podatna na różne przeciążenia i uszkodzenia. Aby więc skutecznie zabezpieczyć kończynę przed występowaniem powikłań, warto zastosować tego typu zaopatrzenie ortopedyczne. Warto również wiedzieć, że dobór odpowiedniego usztywniacza uzależniony jest od kilku czynników, takich jak m.in.: rodzaj złamania, stan ręki po zdjęciu gipsu, jak również od tego, w jakich sytuacjach usztywniacz będzie używany w przyszłości.

Niewątpliwym atutem usztywniaczy jest stabilizacja nadgarstka oraz możliwość prowadzenia dalszej rehabilitacji, bez przeszkód w bezproblemowym funkcjonowaniu w życiu codziennym. Dzięki ich wykorzystaniu można poradzić sobie z problemami z nadgarstkiem, jednak każdy przypadek warto w pierwszej kolejności skonsultować z lekarzem, który będzie w stanie ocenić stan stawu oraz zaproponować wdrożenie odpowiedniego leczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl