Producenci
Kompletnie „wyrollowani”, czyli jaki Roller i dla kogo! 0
Kompletnie „wyrollowani”, czyli jaki Roller i dla kogo!

Kompletnie „wyrollowani”, czyli jaki Roller i dla kogo!

 

Kiedy już porządnie „wkręcimy” się w uprawianie jakiegoś sportu, zaczynamy wtedy szukać różnych rozwiązań, dzięki którym nasze treningi będą stawać się bardziej efektywne, a proces regeneracji po nich szybki i bezbolesny. Pomocny w takich sytuacjach staje się cieszący się coraz większa popularnością Roller.

 Zalet rolowania jest wiele! Dla osób aktywnie uprawiających sport staje się on niezastąpionym sposobem na przygotowanie się do treningu oraz sposobem na zniwelowanie jego nieprzyjemnych następstw. Korzystają z niego również osoby, które nie uprawiają sportu zawodowo, ale pozostają aktywne fizycznie.

 

Co to jest Roller?

Roller to piankowy wałek służący do wykonywania samodzielnego masażu (automasażu), który w efekcie  przyspiesza procesy naprawcze mięśni po treningu. Tego typu masaż ma za zadanie poprawę elastyczności i kurczliwości mięśni oraz ich rozluźnienie. Wykonywany przed treningiem pozwala przygotować mięśnie do wysiłku, a po treningu- zmniejsza ryzyko powstawania zakwasów. Regularnie stosowany Roller pozwala zachować podatność mięśni do wysiłku, tj. utrzymuje ich odpowiednią elastyczność i umiejętność szybkiej samoregeneracji. Masaż Rollerem pomaga rozbić zgrubienia powstałe w tkance łącznej podczas intensywnych ćwiczeń, wzmaga produkcję kolagenu, który ma istotne znaczenie w procesach odbudowy mięśni, i zabezpiecza je przed kolejnymi kontuzjami.

Jak wybrać odpowiedni Roller?

  1. Twardy czy miękki?

Dokonując wyboru odnośnie Rollera powinniśmy uwzględnić nasze indywidualne predyspozycje. Bo to co dobre dla innych, niekoniecznie musi odpowiadać nam. Należy pamiętać, że masaż Rollerem powinien być jak masaż sportowy, tzn. wykonywany w wyraźnie odczuwalny sposób. Nie może on natomiast być nadmiernie bolesny, nieprzyjemny, nie wykonujemy go też na granicy wytrzymałości.  Ważnym wskaźnikiem przy wyborze Rollera jest nasze napięcie mięśniowe, które warunkuje nam intensywność odczuwania rolowania. Zasada jest taka, że im większe napięcie, tym bardziej miękki powinien być Roller.

  1. Z wypustkami, czy gładki ?

Prawda jest taka, że nie da się wybrać jednego Rollera, który w pełni zaspokoi nasze oczekiwania, bo każdy z nich (z wypustkami czy gładki) ma inne zastosowanie.

 Otóż Roller z wypustkami stosuje się, by odpowiednio przygotować mięśnie przed treningiem. Masujące wypustki pobudzają krążenie krwi w mięśniu, powodując jego lepsze przystosowanie do podjęcia wysiłku i rozgrzewając go zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji.

Roller gładki natomiast najlepiej sprawdza się podczas rozluźniania mięśni po wysiłku. Zapobiega tym samym powstawaniu , tzw. „zakwasów” i przyspiesza regenerację mięśnia.

Podsumowując: By zadbać o mięśnie w sposób kompleksowy najlepiej jest posiadać oba rodzaje Rollerów!

 

  1. Jaki kształt Rollera wybrać?

Wybór kształtu i wielkości Rollera jest uzależniony od okolicy ciała jaką chcemy rolować. Na większych powierzchniach najlepiej sprawdzają się Rollery o większych rozmiarach, choć prawda jest taka, że wszystko jest też kwestią siły nacisku. Jeżeli chodzi o masaż małych partii ciała, tj. ramię, stopa czy ścięgno Achillesa, lepiej sprawdzają się Rollery tzw. mini o mniejszych gabarytach.

 

Rollery w ostatnim czasie stały się bardzo modne w użytkowaniu przez osoby aktywnie uprawiające sport ze względu na łatwość ich stosowania i bardzo widoczne efekty. Ten mały i stosunkowo niedrogi przedmiot pozwala uzyskać jeszcze lepsze rezultaty treningu i w znaczny sposób wpływa na komfort osób ćwiczących intensywnie. Masaż Rollerem cieszy się też dużą popularnością ze względu na możliwość samodzielnego wykonania go w najbardziej odpowiednim dla nas czasie i warunkach, oraz na szybkie efekty działania. Jest stosowany na zajęciach typu fitness, crossFit, w masażu relaksacyjnym,  w ćwiczeniach pilates,  jodze, a  także w rehabilitacji.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl