Producenci
Potęga taśm – czyli co dają „tejpy”? 0
Potęga taśm – czyli co dają „tejpy”?

Potęga taśm – czyli co dają „tejpy”?

Kinesiotaping - terapeutyczna metoda „plastrowania dynamicznego”, czyli oklejania wybranych fragmentów ciała elastycznymi plastrami, które mają wspomagać pracę układu mięśniowo - szkieletowego oraz limfatycznego.

Jego wynalazcą jest Japończyk - dr Kenzo Kase, który na początku lat 80. wprowadził tzw. „tejpy”, czyli rozciągliwe taśmy zbliżone parametrami i strukturą do ludzkiej skóry, wykonane z bawełny i akrylu, które dzięki swoim właściwościom, mogą utrzymać się na skórze do kilku dni.

Początkowo taśmy te miały zastosowanie typowo medyczne i ortopedyczne, teraz najbardziej popularne są wśród sportowców, którzy walczą z kontuzjami i wykorzystują tejpy do stabilizacji oraz uśmierzenia bólu, albo chcąc doprowadzić swoje możliwości do maksimum – taśmy zwiększają czucie ciała. Co ważne, plastry nie krępują ruchów, a dzięki falowemu tkaniu powierzchni, przepuszczają również powietrze.

Plastry tape mają wszechstronne zastosowanie, dlatego właśnie odpowiednie są dla każdego, kto jest aktywny fizycznie, doznał urazu i potrzebuje rehabilitacji. Przede wszystkim jednak, stosuje się je przy bólach kręgosłupa, również u kobiet ciężarnych, zespołach przeciążeniowych stawów, stanach zapalnych, naderwaniach mięśni czy ścięgien, a nawet, gdy mamy do czynienia z migreną. Należy jednak podkreślić, że stosowanie plastrów nie usuwa przyczyny bólu, a jest jedynie sposobem wspierania terapii.

Metoda ta ciągle zyskuje na popularności, już wiele osób przekonało się, że sposobem bardzo skuteczny. Choć plastry są stosunkowo tanie, na rynku pojawia się wiele firm, które próbują podrobić taśmy Kinesio. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, na naszej stronie znajdziesz oryginalne taśmy, które przede wszystkim nie wywołają reakcji alergicznych – wykonane są z bawełny i wyłącznie naturalnych składników. Pamiętaj jednak, że ważne jest też prawidłowe naklejenie tejpów, ważną rolę odgrywają takie czynniki, jak naciągnięcie skóry, rozluźnienie mięśni oraz wycięcie plastrów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl