Producenci
Opieka w domu- co może pomóc? 0
Opieka w domu- co może pomóc?

Opieka w domu- co może pomóc?

 

Ważne jest byśmy sami mieli świadomość tego, jak możemy zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich już w warunkach domowych. Czasem niewielkie zmiany , np. zmiana materaca na taki, który będzie odpowiednio dobrany do osoby leżącej, mają bardzo duży wpływ na jej proces rekonwalescencji. Zapewniając osobie chorej komfortowe warunki oddziałujemy bezpośrednio na jej psychikę, od której w 60% zależy powodzenie terapii leczniczych. Takie poczucie bezpieczeństwa i  komfortu psychicznego zapewnia także regularne kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Możemy tego dokonać np. wykonując regularny pomiar ciśnienia. Zapewni to osobie chorej poczucie bezpieczeństwa, a bliskim- interweniować w razie potrzeby.

 

Materace przeciwodleżynowe.

 

 Odleżyny są bardzo bolesnym następstwem długotrwałego unieruchomienia. Najszybciej powstają w miejscach, gdzie warstwa między skóra a powierzchnią kostną jest niewielka. Ucisk takiej okolicy spowodowany długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji  powoduje  niedokrwienie, a w konsekwencji obumieranie komórek. W miejscach tych powstają gnijące rany, które dla osoby unieruchomionej chorobą są bardzo trudne do wygojenia.  Możemy im  zapobiec stosując materace przeciwodleżynowe, które zapewniają odpowiednią amortyzację  ciała, odciążając najbardziej narażone na odleżyny okolice. Materace przeciwodleżynowe mają odpowiednio dostosowaną twardość  i ułatwiają zachowanie prawidłowego krążenia w ciele osoby leżącej. Ich specjalna struktura i materiał z jakiego są wykonane powodują zmniejszenie ucisku między ciałem osoby leżącej, a podłożem. Są niezbędnym elementem wyposażenia łóżek dla osób długotrwale unieruchomionych.

 

Ciśnienie pod kontrolą.

 

W wielu schorzeniach bardzo ważne jest regularne wykonywanie pomiaru ciśnienia. Zachowanie kontroli nad nim pozwala zapobiec poważnym konsekwencjom związanym z chorobami serca i układu krążenia. Często dojeżdżanie do placówek medycznych może być dla nas kłopotliwe, a nawet niemożliwe do wykonania, dlatego warto zaopatrzyć się w aparat do pomiaru ciśnienia, który można stosować w warunkach domowych. Dostępne na rynku nowoczesne aparaty są bardzo profesjonalne i w dokładny sposób monitorują poziom naszego ciśnienia. Uzyskany dzięki nim wynik jest w 100% zgodny z pomiarem, wykonanym przez wykwalifikowany personel medyczny w  warunkach szpitalnych. Dodatkowo tego typu aparaty do pomiaru ciśnienia są łatwe w obsłudze dla wszystkich i wygodne w przechowywaniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl