Producenci
Kettlebell- jak udźwignąć temat 0
Kettlebell- jak udźwignąć temat

Kettlebell- jak udźwignąć temat

 

Kettlebells, popularnie nazywane Kettlami, to świetna alternatywa dla tych, którzy chcą zadbać o wygląd swojego ciała, ale popularne dźwiganie ciężarów na siłowni stało się dla nich mało atrakcyjne i nudne. Są znużeni typowymi zajęciami fitness i poszukują czegoś nowego, co pozwoli im uzyskać lepsze efekty ćwiczeń w krótszym czasie. Ćwiczenia z odważnikami Kettleballs dzięki temu, że angażują większość partii mięśni sprawiają, że podczas jednego treningu kształtujemy całe swoje ciało. Towarzyszący temu ogromny wysiłek pozwala na pozbycie się także dodatkowych kilogramów. Ta nowa forma zajęć zyskuje w ostatnim czasie coraz większe grono zwolenników zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

 

Kettlebells to wynalazek Rosjan, którzy przy ich pomocy chcieli wszechstronnie trenować swoich żołnierzy. Ten odważnik kulowy, znany pod nazwą „ Giria”, był stosowany w ćwiczeniach, które  nie tylko wpływały na poprawę siły żołnierzy, ale także kształtowały ich wytrzymałość i koordynację ruchową. Były wykorzystywane przez armię podczas przygotowawczych programów szkoleniowych, a dziś, po wielu latach, znów stały się modne. Coraz więcej klubów fitness posiada w swojej ofercie ćwiczenia z tego typu odważnikiem, a chętnych do uczestniczenia w nich przybywa.

 

Trening z Kettlebells

 

Kettlebell to kula z uchwytem w przedziale wagowym od 2 do 40 kg, która ma służyć jako przedłużenie ręki osoby ćwiczącej.  Podczas ćwiczeń z Kettlem dochodzi do częstego przemieszczania się środka ciężkości, co wymusza na nas ciągłe napięcie mięśni stabilizujących ciało. Dzięki temu, że równomiernie pracują wszystkie mięśnie, nasza sylwetka uzyskuje smukły i harmonijny wygląd. Wzmacniają się także mięśnie przedramienia i obręczy barkowej, a w ciągłej pracy pozostają również mięśnie grzbietu, brzucha i mięśnie nóg.

 

Trening z użyciem Kettlebells jest przeznaczony dla osób, które chcą jednocześnie trenować swoją siłę i wytrzymałość, a także poprawić ogólna sprawność fizyczną. Fakt że jest on jest rodzajem treningu dynamicznego sprawia, że następuje zdecydowanie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej niż podczas tradycyjnego treningu na siłowni.

 

Zalety treningu z Kettlebells:

 

  • Poprawa ogólnej sprawności fizycznej,
  • Poprawa kondycji,
  • Wzrost siły mięśniowej bez widocznej rozbudowy mięśni,
  • Poprawa koordynacji ruchowej,
  • Poprawa stabilizacji sylwetki poprzez wzmocnienie mięśni głębokich,
  • Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, rozbudowanie tkanki mięśniowej.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl