Producenci
Zrobić formę na wakacje, czyli realizujemy noworoczne postanowienia. CZ.1 0
Zrobić formę na wakacje, czyli realizujemy noworoczne postanowienia. CZ.1

Kilka dni temu pożegnaliśmy Stary , a przywitaliśmy Nowy Rok. Dla wielu z nas Sylwester jest tzw. „nowym początkiem”. Początkiem zmian, dobrym pretekstem do realizacji dawno odkładanych założeń, powodem do odrzucenia różnego rodzaju złych nawyków i do wprowadzenia tych nowych, lepszych. Odpowiednio zmotywowani takim „nowym startem” czujemy, że teraz jest właśnie najlepszego moment, aby „wziąć się za siebie”. Nie możemy zapominać przy tym o swoim ciele, o które - zgodnie z zasadą „ w zdrowym ciele-zdrowy duch” - musimy zadbać. A jak najlepiej to zrobić? Oto kilka naszych propozycji na aktywność, które sprawią, że będziemy mogli pracować nad naszą zdrową i piękną sylwetką .J

 

 

Swiss Ball, czyli gimnastyka na piłkach.

 

Piłki wykorzystywane w ćwiczeniach rehabilitacyjnych oraz w ćwiczeniach typu fitness czy pilates - tzw. Swiss Ball- są wykonane z gumy PCV, która jest bardzo wytrzymała. Dzięki temu piłki bez problemu utrzymują każdy ciężar osoby ćwiczącej. Na piłkach śmiało można siadać, leżeć , a nawet skakać. Dlatego świetnie sprawdzają się w ćwiczeniach dla osób w każdym wieku, także dla dzieci. Możemy na nich ćwiczyć mięśnie tułowia- wyrzeźbić brzuch i pozbyć się tzw. „boczków”, modelować pośladki, uda, a także wzmacniać barki i ramiona. Wszystko to jest kwestią odpowiednio dobranych zestawów ćwiczeń. Swiss Ball dostępne są w rożnych rozmiarach. Jego dobór jest uzależniony od wzrostu osoby ćwiczącej, jak też rodzaju ćwiczeń, jakie chcemy na nich wykonywać.

 Do ćwiczeń mięsni nóg lub mięśni odcinka lędźwiowego kręgosłupa stosuje się zazwyczaj  mniejsza piłkę, tj. taką o średnicy 25,45 i 55 cm.

Niepodważalną zaletą ćwiczeń z piłką jest to, że są one odpowiednie dla każdego  bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Intensywność ćwiczeń na piłce ustalamy sami w ramach swoich możliwości. Ćwicząc możemy pracować nad wzmocnieniem lub rozciągnięciem konkretnych partii mięśni w zależności od potrzeby. Wszystko zależy od rodzaju ćwiczeń, których rozmaitość jest na tyle duża, że każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

 

 

 

Kettlebell- jak udźwignąć temat.

 

Kettlebells, popularnie nazywane Kettlami, to świetna alternatywa dla tych, którzy chcą zadbać o wygląd swojego ciała, ale popularne dźwiganie ciężarów na siłowni stało się dla nich mało atrakcyjne i nudne. Są znużeni typowymi zajęciami fitness i poszukują czegoś nowego, co pozwoli im uzyskać lepsze efekty ćwiczeń w krótszym czasie. Ćwiczenia z odważnikami Kettlebells dzięki temu, że angażują większość partii mięśni sprawiają, że podczas jednego treningu kształtujemy całe swoje ciało. Towarzyszący temu ogromny wysiłek pozwala na pozbycie się także dodatkowych kilogramów. Ta nowa forma zajęć zyskuje w ostatnim czasie coraz większe grono zwolenników zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

 

Kettlebell to kula z uchwytem w przedziale wagowym od 2 do 40 kg, która ma służyć jako przedłużenie ręki osoby ćwiczącej.  Podczas ćwiczeń z Kettlem dochodzi do częstego przemieszczania się środka ciężkości, co wymusza na nas ciągłe napięcie mięśni stabilizujących ciało. Dzięki temu, że równomiernie pracują wszystkie mięśnie, nasza sylwetka uzyskuje smukły i harmonijny wygląd. Wzmacniają się także mięśnie przedramienia i obręczy barkowej, a w ciągłej pracy pozostają również mięśnie grzbietu, brzucha i mięśnie nóg.

 

Trening z użyciem Kettlebells jest przeznaczony dla osób, które chcą jednocześnie trenować swoją siłę i wytrzymałość, a także poprawić ogólna sprawność fizyczną. Fakt że jest on jest rodzajem treningu dynamicznego sprawia, że następuje zdecydowanie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej niż podczas tradycyjnego treningu na siłowni.

 

 

Power Band- ćwiczenia z gumami.

 

Gumy Power Band  to specjalistyczne gumy treningowe, wykonane z wysokiej  jakości gumy lateksowej o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych.  Użyte w nich tworzywo sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, tj. rozerwania, przedarcia, pęknięcia.  Ich zaletą jest to, że długo spełniają swoją funkcję nie tracąc  przy tym właściwości. Sprawdzają się nawet przy treningu o dużej intensywności.

Gumy Power Band mają złączone końce na kształt okręgu. Dzięki swojej długości  (208 cm) mogą być wykorzystane w wielu dyscyplinach sportowych. Umożliwiają trening szybkościowy, wydolnościowy oraz siłowy. Świetnie sprawdzają się podczas ćwiczeń rozciągających,  a także podczas rehabilitacji.

Gumy treningowe Power Band doskonale nadają się do nauki prawidłowego podciągania na drążku. Użycie ich chroni  przed nadmiernych obciążeniem stawów, ponieważ przejmują one na siebie ciężar ciała. Zapewniają również poczucie bezpieczeństwa podczas podciągania , co daje nam większą kontrolę ruchu. Gumy Power Band sprawdzają się w różnorakich ćwiczeniach wymagających asysty.

Power Band są także stosowane przez wiele kobiet i mężczyzn w pracy nad idealna sylwetką. Pomagają uzyskać wyrzeźbione ramiona i plecy, kształtują nogi, ujędrniają pośladki, a także są ciekawa opcją ćwiczeń mięśni brzucha.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl