Producenci
Zanim z treningu wyrolują Cię zakwasy i ból – czyli po co rolować ciało? 0
Zanim z treningu wyrolują Cię zakwasy i ból – czyli po co rolować ciało?

Zanim z treningu wyrolują Cię zakwasy i ból – czyli po co rolować ciało?

Podczas wielogodzinnych treningów nasze ciało poddawane jest dużym obciążeniom. Rolowanie, czyli automasaż dążący do rozluźnienia mięśniowo-powięziowego ma pomóc nam walczyć z typowymi kontuzjami, powstającymi w skutek przetrenowania. Jak i po co to robić? Przedstawiamy Wam najważniejsze rzeczy, które o rolowaniu powinien wiedzieć każdy, zapalony sportowiec.

czytaj całość »
Mała taśma, wiele możliwości. 0
Mała taśma, wiele możliwości.

Czym są gumy do ćwiczeń?

Zajmują mało miejsca, są niekosztowne, lekkie i łatwo dostępne – to właśnie gumy do ćwiczeń, praktyczny gadżet, który pozwala urozmaicić trening zarówno w domu, jak i poza nim. Zastosowanie gum oporowych, power band i mini band, nie ogranicza się jedynie do ćwiczeń siłowych czy do rozciągania. Ich użycie może ułatwić również rehabilitację i wspomóc uporanie się z różnymi bólami i schorzeniami.

czytaj całość »
MIMOS dla malucha ! 0
MIMOS dla malucha !

MIMOS dla malucha !

 

W okresie ciąży przyszłe mamy poświęcają wiele czasu na gromadzeniu możliwie najlepszej wyprawki dla swojego maleństwa. Wertują strony internetowe, specjalistyczne czasopisma dla rodziców oraz sprawdzają oferty sklepów w poszukiwaniu najlepszych produktów dla dzieci. Wszystko to po to, żeby ich maluszek posiadał to, co najlepsze dla jego wygody, ale przede wszystkim dla zdrowia i prawidłowego rozwoju. Szukając opinii wśród specjalistów i przeciętnych użytkowników na temat konkretnych produktów, starają się wybrać najlepiej jak potrafią.

czytaj całość »
Zrobić formę na wakacje, czyli realizujemy noworoczne postanowienia. CZ.2 0
Zrobić formę na wakacje, czyli realizujemy noworoczne postanowienia. CZ.2

Zrobić formę na wakacje, czyli realizujemy noworoczne postanowienia. CZ.2

 

Kiedy ćwiczenia nie są monotonne łatwiej nam znaleźć w sobie motywacje do ich wykonywania. Wielu z nas zapewne próbowało już różnego rodzaju aktywności fizycznej, jednak czując, że „to nie jest to”- łatwo z niej rezygnowało.  Na szczęście zainteresowanie aktywnością i zdrowym stylem życia jest dziś tak duże, że producenci stale prześcigają się w zaskakiwaniu  nas coraz to nowszymi formami ćwiczeń, proponując ciekawe przyrządy do ich wykonywania.

 

 

czytaj całość »
Zrobić formę na wakacje, czyli realizujemy noworoczne postanowienia. CZ.1 0
Zrobić formę na wakacje, czyli realizujemy noworoczne postanowienia. CZ.1

ZROBIĆ FORMĘ NA WAKACJE, CZYLI REALIZUJEMY NOWOROCZNE POSTANOWIENIA. CZ.1

 

Kilka dni temu pożegnaliśmy Stary , a przywitaliśmy Nowy Rok. Dla wielu z nas Sylwester jest tzw. „nowym początkiem”. Początkiem zmian, dobrym pretekstem do realizacji dawno odkładanych założeń, powodem do odrzucenia różnego rodzaju złych nawyków i do wprowadzenia tych nowych, lepszych. Odpowiednio zmotywowani takim „nowym startem” czujemy, że teraz jest właśnie najlepszego moment, aby „wziąć się za siebie”. Nie możemy zapominać przy tym o swoim ciele, o które - zgodnie z zasadą „ w zdrowym ciele-zdrowy duch” - musimy zadbać. A jak najlepiej to zrobić? Oto kilka naszych propozycji na aktywność, które sprawią, że będziemy mogli pracować nad naszą zdrową i piękną sylwetką .

czytaj całość »
Kettlebell- jak udźwignąć temat 0
Kettlebell- jak udźwignąć temat

Kettlebell- jak udźwignąć temat.

 

Kettlebells, popularnie nazywane Kettlami, to świetna alternatywa dla tych, którzy chcą zadbać o wygląd swojego ciała, ale popularne dźwiganie ciężarów na siłowni stało się dla nich mało atrakcyjne i nudne. Są znużeni typowymi zajęciami fitness i poszukują czegoś nowego, co pozwoli im uzyskać lepsze efekty ćwiczeń w krótszym czasie. Ćwiczenia z odważnikami Kettleballs dzięki temu, że angażują większość partii mięśni sprawiają, że podczas jednego treningu kształtujemy całe swoje ciało. Towarzyszący temu ogromny wysiłek pozwala na pozbycie się także dodatkowych kilogramów. Ta nowa forma zajęć zyskuje w ostatnim czasie coraz większe grono zwolenników zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

czytaj całość »
Zastosowanie piłek w kształtowaniu sprawności fizycznej i poprawie zdrowia 0
Zastosowanie piłek w kształtowaniu sprawności fizycznej i poprawie zdrowia

Zastosowanie piłek w kształtowaniu sprawności fizycznej i poprawie zdrowia.

 

Piłki rehabilitacyjne znane są z tego, że mają bardzo szerokie zastosowanie w ćwiczeniach usprawniających. Są sposobem na wzmocnienie mięśni i zwiększenie zakresu ruchomości u osób po różnego rodzaju urazach oraz pomagają odzyskać sprawność po przebytych chorobach. Świetnie sprawdzają się także w rehabilitacji dzieci- od niemowląt po nastolatki, a także w metodach pracy z dziećmi wymagającymi specjalnej troski np. z MPD. Z piłkami ćwiczą osoby starsze na zajęciach ogólno-usprawniających, jak też przyszłe mamy w szkołach rodzenia. Ćwiczenia z piłkami rehabilitacyjnymi  są często wykonywane także w klubach fitness przez osoby sprawne, dbające o idealną sylwetkę. Na czym polega fenomen ćwiczeń z piłkami i dlaczego cieszą tak dużą popularnością?

czytaj całość »
Automasaż mięśni przy pomocy rollera. 0
Automasaż mięśni przy pomocy rollera.

Automasaż mięśni przy pomocy rollera.

 

Każda osoba aktywnie uprawiająca sport na pewno zdaje sobie sprawę, że aby trening był bardziej efektywny, a jego następstwa w postaci zakwasów mniej odczuwalne, organizm musi być do niego odpowiednio przygotowany. Wydolność organizmu -  w szerokim znaczeniu tego słowa - to funkcjonalna sprawność organizmu do wykonania znacznego wysiłku fizycznego, przy równoczesnym i szybkim przystosowaniu się organizmu do pokonania danego wysiłku. Na wydolność organizmu mają wpływ takie czynniki jak:

czytaj całość »
Opieka w domu- co może pomóc? 0
Opieka w domu- co może pomóc?

Opieka w domu- co może pomóc?

 

Ważne jest byśmy sami mieli świadomość tego, jak możemy zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich już w warunkach domowych. Czasem niewielkie zmiany , np. zmiana materaca na taki, który będzie odpowiednio dobrany do osoby leżącej, mają bardzo duży wpływ na jej proces rekonwalescencji. Zapewniając osobie chorej komfortowe warunki oddziałujemy bezpośrednio na jej psychikę, od której w 60% zależy powodzenie terapii leczniczych. Takie poczucie bezpieczeństwa i  komfortu psychicznego zapewnia także regularne kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Możemy tego dokonać np. wykonując regularny pomiar ciśnienia. Zapewni to osobie chorej poczucie bezpieczeństwa, a bliskim- interweniować w razie potrzeby.

czytaj całość »
Jak pomóc osobie niepełnosprawnej w domu. Korzystanie z łazienki i toalety 0
Jak pomóc osobie niepełnosprawnej w domu. Korzystanie z łazienki i toalety

Jak pomóc osobie niepełnosprawnej w domu. Korzystanie z łazienki i toalety.

 

Wszystkim  osobom starszym, niepełnosprawnym  i przewlekle chorym wiele trudności  sprawiają codzienne czynności wykonywane w domu. I nie chodzi mi o gotowanie czy sprzątanie, tylko o zwykłe czynności higieniczne, tj. załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych, korzystanie z kąpieli, itp. Już sama droga to toalety jest bardzo trudna do pokonania dla osoby, która nie potrafi się pewnie poruszać bez asekuracji. Korzystanie z toalety dla kogoś, kto nie potrafi stabilnie usiąść, czy kąpiel w wannie - to kolejne trudności  na drodze do samodzielnego funkcjonowania. Dlatego tak ważne jest dostosowanie domu do potrzeb i możliwości osoby niepełnosprawnej. Ułatwia jej to przede wszystkim  samodzielne radzenie sobie z czynnościami dnia codziennego, ale także w dużym stopniu wpływa na jej komfort psychiczny i daje poczucie niezależności.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl