Producenci
Promocje

Poduszki sensoryczne

W jaki sposób, tak niepozorna rzecz, jak dysk i poduszka sensoryczna, może tak doskonale oddziaływać na nasze zdrowie? To proste - poduszka sensoryczna powoduje, że siedzimy na niestabilnym podłożu, co wymusza odpowiednią pozycję kręgosłupa. Co więcej, tego typu produkty gwarantują ciągłe napięcie mięśniowe, które ma na celu usztywnienie całego aparatu ruchu. W ten właśnie sposób budowany jest silny “gorset mięśniowy”, pomagający utrzymać właściwą postawę także podczas chodzenia oraz stania. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup tego typu dysków oraz poduszek!

Sposób działania poduszek sensorycznych

Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakup dysków i poduszek sensorycznych? Produkty te wymuszają reakcję krążków międzykręgowych, co ma doskonały wpływ na ich kondycję. Warto także wiedzieć, że siedzenie wymuszające tego typu reakcje to tak zwane “siedzenie dynamiczne”. Niezwykle istotnym rezultatem korzystania z takich przyrządów jest również poprawa efektywności pracy. Dzięki nieustannemu napięciu mięśni podnoszony jest poziom koncentracji oraz poprawiana jest pamięć. Co równie istotne, poduszki i dyski sprawdzą się też w przypadku pracy biurowej, ponieważ zapobiegają znużeniu oraz senności podczas długich godzin spędzonych przed ekranem komputera.

Co jeszcze warto wiedzieć o dyskach i poduszkach sensorycznych?

Nie sposób nie wspomnieć o sposobie ich pompowania. Jest to kwestia niezwykle istotna, która ma przełożenie na odpowiednie ich funkcjonowanie. Tego typu akcesoria należy napompować w taki sposób, by nie były one zbyt twarde. Oznacza to, że muszą delikatnie uginać się podczas siedzenia. Naturalne ciśnienie powinno być dopasowywane do wagi danego użytkownika. Z korzyści, jakie dają dyski i poduszki mogą czerpać wszyscy - zarówno, dzieci, dorośli, osoby zdrowe, chore, z niedowagą, czy też nadwagą. Pomagają one m.in. zapobiegać wadom postawy lub też je korygować.

Dyski i poduszki sensoryczne są bardzo często wykorzystywanym elementem podczas rehabilitacji. Pomagają one uzyskać stabilność w uszkodzonych częściach ciała i trenują mięśnie odpowiadające za stabilizację stawu skokowego po jego skręceniu. Również osoby cierpiące na problemy z plecami mogą korzystać z dobrodziejstw tego typu artykułów. Jeśli również poszukujesz profesjonalnych dysków i poduszek, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl