ortic.pl

Strona o zdrowiu i sporcie

LifestyleSiłowniaZdrowie

Jak usunąć rozstępy? Praktyczne porady

Jak usunąć rozstępy? Praktyczne porady

Gładka i piękna skóra jest marzeniem wielu osób. Niestety bardzo często, pomimo stosowania najlepszych kremów, pojawiają się na niej brzydkie uszkodzenia w postaci rozstępów. Wiele osób zastanawia się wtedy, czy istnieje jakiś sposób na to, aby poprawić wygląd swojej skóry i pozbyć się rozstępów. Czy jest to wykonalne? A może nie ma w takiej sytuacji żadnego ratunku? Warto się o tym nieco więcej dowiedzieć.

Czym są rozstępy?

Od czego w takim razie trzeba zacząć zdobywanie informacji na temat metod pozbywania się rozstępów? Najlepiej na samym początku dowiedzieć się, czym one tak w ogóle są i z jakiego powodu dochodzi do ich powstawania. Co za to konkretnie odpowiada?
Rozstępy to po prostu blizny, które powstają w chwili rozerwania tkanki łącznej skóry. Powstają wtedy na niej charakterystyczne białe paski, które są doskonale widoczne i niezwykle nieestetycznie się prezentują. Zmiany tego rodzaju pojawiają się w chwili nadmiernego napięcia lub znacznego osłabienia skóry. Niezwykle często rozstępy pojawiają się np. u kobiet w ciąży, u których następuje nadmierny i niezwykle szybki rozrost płodu lub też u osób ćwiczących na siłowni, których mięśnie rosną zbyt szybko i skóra nadmiernie się napina. Gdzie mogą pojawić się rozstępy? Najczęściej ma się z nimi do czynienia na brzuchu, udach, piersiach i pośladkach.

Kosmetyki na rozstępy

Jak więc widać w pewnych sytuacjach zwyczajnie trudno jest uniknąć pojawienia się rozstępów. Widoczne są one u praktycznie każdej kobiet w czasie trwania ciąży. Czy jest jakaś metoda na to, aby się ich pozbyć? Jak usunąć rozstępy powstałe na skórze?
Niezwykle ważne jest to, aby proces usuwania rozstępów zacząć na wczesnym etapie, czyli krótko po ich pojawieniu się. Gdy są one jeszcze różowe i delikatnie zarysowane istnieje największa szansa na całkowite ich usunięcie. W takiej sytuacji zalecane jest używanie np. specjalnych kremów na rozstępy. Dzięki zawartym w nich substancjom odżywczym i regenerującym możliwe jest pobudzenie skóry do bardziej wytężonej pracy, co zaowocować może zaniknięciem rozstępów lub przynajmniej bardzo silnym ich wygładzeniem.

Jak skutecznie usunąć rozstępy?

Niestety bardzo często zdarza się tak, że pomimo najszczerszych chęci i bardzo szybkiej reakcji, rozstępy utrwalają się i pogłębiają. W efekcie tego ich usunięcie stanie się ekstremalnie trudne. W takiej sytuacji konieczne jest sięgnięcie po nieco poważniejsze metody, takie jak np. terapia laserowa.
Na czym polega zabieg usuwania rozstępów przy pomocy lasera? Jego celem jest mikroskopijne uszkodzenie skóry w pobliżu rozstępu, co powoduje, że w skórze zachodzą reakcje regenerujące. W efekcie tego możliwe jest zniwelowanie naprawdę starych i głębokich rozstępów. Oczywiście terapia laserowa musi być wielokrotnie powtarzana, aby osiągnąć odpowiednie efekty. Jej wadą jest również to, że jest ona stosunkowo droga. Pomimo jednak tych wad aktualnie nie ma lepszej metody na to, aby usunąć stare i głębokie rozstępy ze skóry. Z tego też powodu powinno się na tę metodę jak najszybciej zdecydować.

Udostępnij