ortic.pl

Strona o zdrowiu i sporcie

Sport

Jak szybko schudnąć z ud?

Jak szybko schudnąć z ud?

Jak pozbyć się nadmiarowej tkanki tłuszczowej z ud — to właśnie to pytanie każdego dnia zadaje sobie wiele kobiet. Odkładająca się w tym miejscu niepotrzebna tkanka tłuszczowa potrafi znacznie pogorszyć wygląd nóg i sprawić, że nie będą się one atrakcyjnie prezentowały. Z jakiego powodu to właśnie tam tak powszechnie odkłada się tłuszcz, a także jak można się go pozbyć? Czy istnieje na to jakiś pewny i sprawdzony sposób?

Dlaczego tkanka tłuszczowa odkłada się na udach?

Od czego trzeba zacząć zdobywanie informacji w zakresie metod chudnięcia na udach? Żeby można było to zrealizować możliwie najszybciej i najlepiej trzeba się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu to właśnie na udach jest tak wiele tłuszczu.
Jak się okazuje, wszystkiemu winna jest w tym wypadku genetyka. Kobiety posiadają genetyczną predyspozycję do tego, aby to właśnie w tym miejscu ciała odkładała się nadmiarowa tkanka tłuszczowa. Żeńskie hormony powodują również, że oprócz ud tkanką tłuszczową obejmowane są także okolice bioder. To właśnie tam gromadzony jest tłuszcz, który ma być użyty jako energia w razie czarnej godziny.

Jaka powinna być właściwa dieta?

Jak szybko schudnąć z ud? Podstawową sprawą podczas tego zadania jest oczywiście wprowadzenie w życie odpowiedniej diety. W końcu to, co dostarcza się każdego dnia do organizmu, ma kolosalne znaczenie dla poziomu tkanki tłuszczowej.
Podstawą w tym wypadku jest wprowadzenie w życie idei deficytu kalorycznego. Jeśli będzie się do ciała dostarczało mniej kalorii, niż jest mu potrzebne, wtedy organizm zacznie czerpać energię z tkanki tłuszczowej, czyli będzie spalał tłuszcz. Oczywiście trzeba być w tym wypadku bardzo ostrożnym i pamiętać, aby nie przesadzić, ponieważ zbyt duże ograniczenie kalorii może doprowadzić do poważnego problemu ze zdrowiem.
Rzecz jasna ilość kalorii to nie wszystko, o czym warto pamiętać. Niezwykle istotne jest, aby pewne produkty całkowicie wykluczyć z diety. Chodzi w tym wypadku szczególnie o produkty przetworzone czy też z dużą zawartością cukru lub soli.

Ćwiczenia na uda

Nie trzeba być specjalistą od odchudzania, aby wiedzieć, że nawet najlepsza dieta i wkładane olbrzymie wysiłki w ograniczanie kalorii mogą nie przynieść pożądanego efektu w zakładanym terminie. Jeśli chce się schudnąć z ud możliwie jak najszybciej, konieczne jest rozpoczęcie uprawiania sportu. Jaka aktywność fizyczna będzie w tym wypadku najlepsza?
Jak można się bez trudu domyślić, zdecydowanie najlepiej zacząć uprawiać sporty, które aktywują możliwie największą ilość mięśni. Dzięki temu gwarantowane jest, że tkanka tłuszczowa będzie zużywana na zapewnienie zapotrzebowania na energię. Jaki sport będzie zatem najlepszym wyborem? Nie da się ukryć, że specjaliści zalecają, aby spróbować biegania. Nie tylko aktywuje największą ilość partii mięśni, lecz dodatkowo jest w stanie w największym stopniu wpłynąć na wygląd ud i całych nóg. Dzięki bieganiu można w rewelacyjny sposób wymodelować swoje nogi i pozbyć się z nich zbędnej tkanki tłuszczowej.

Udostępnij